O nás

Mateřská škola byla postavena v rámci akce „Z“ v 80 – tých letech 20. století. Provoz v ní byl zahájen v lednu 1983 a byly zde k dispozici čtyři prostorné třídy pro 120 dětí. Byla umístěna do okrajové části vesnice, nedaleko vinic, sadů a polí. Během dalších let byly v blízkosti budovy MŠ postaveny rodinné domy. Budova MŠ se nachází téměř v centru obce, v areálu základní školy. V letech 2002 - 2003 byly v půdním prostoru MŠ postaveny byty. V současné době sídlí v budově také zubní lékař, muzeum a byl zde zrekonstruován další byt.

Je to čtyřpodlažní, typizovaná, účelová budova. Ve druhém poschodí je velká třída, šatna pro děti, sociální zařízení, kuchyňka - výdejna stravy, hudebna a kancelář vedoucí učitelky. V prvním poschodí jsou dvě třídy – velká a malá, sociální zařízení, šatny pro děti a kuchyňka (výdejna stravy). V přízemí je hala se schodištěm, skladové prostory, výtahová místnost, prádelna a kotelna. O děti ve třech třídách rozdělených podle věku pečuje 5 kvalifikovaných učitelek. O pořádek a čistotu se starají 2 provozní pracovnice. Mateřskou školu navštěvují i děti ze sousední vesnice Blatnička. Jejich dopravu zajišťuje zřizovatel autobusem Pastelka.

Okolo školy je velká členitá zahrada, která je využívána ve všech ročních obdobích. Je nově zrekonstruována dětskými herními prvky (skluzavky, průlezky, pískoviště, houpačky). Zahrada je celoročně volně přístupná široké veřejnosti.

Čtvrtá třída MŠ se nachází v 11 km vzdálené vesnici Suchov. MŠ Suchov je od školního roku 2004/05 odloučeným pracovištěm ZŠ a MŠ Blatnice pod Sv. Ant. Areál je tvořen školní zahradou a dvoupodlažní budovou se sociálním zařízením. O děti pečuje kvalifikovaná učitelka, o čistotu a pořádek se stará provozní pracovnice.

Z DALŠÍCH WEBŮ